5 Bölmeli Saklama Kabı Kullanırken Bunlara Dikkat!

5 Bölmeli Saklama Kabı Kullanırken Bunlara Dikkat!

Bölmeli saklama kabı modelleri mutfakların aranan yardımcıları olarak kullanıcıya büyük avantajlar sağlar. Bu avantajlar şöyle sıralanabilir;

  • Farklı birçok ürünü aynı yerde kolayca ve birbirine karışmadan saklamanızı sağlar,
  • Tek bir noktada topladığı için mutfağınızda yerden tasarruf etmenize yardımcı olur,
  • Farklı ürünlere tek seferde ulaşabilmenizi sağlar,
  • Tek tek saklama kabı almaktansa her zaman daha uygun fiyatlı ve avantajlıdır,
  • Saklama kaplarının çoğu buzdolabında da saklamaya uygun olduğundan kahvaltılık olarak da kullanılabilir.

Bir saklama kabından maksimum alınacak verim bölmeli modellerde daha da yükselir. Bakliyattan kuruyemişe birçok şey saklayabileceğiniz bu kapların üretim malzemesine göre avantajları da değişebilmektedir. Örneğin buzdolabında birçok bozulabilir ürünü ve bakliyat çeşitlerini saklayabileceğiniz bölmeli plastik saklama kabı modellerini tercih edebilirsiniz.

5 Bölmeli Saklama Kabında Neler Saklanır?

Saklama kaplarında en çok saklanan ürünler arasında bakliyatlar bulunur. Bakliyat saklama kabı genellikle daha büyük hacimlerde üretilir ve kolay kullanıma uygundur.

5 bölmeli modeller ise bakliyatlar için oldukça büyük bir kullanım kolaylığı sağlar. 5 farklı bakliyatı tek bir noktada saklamanın yanı sıra kolay ulaşım ile de vazgeçilmezler arasındadır.

Saklama kaplarında buzdolabına girecek peynir, zeytin, reçel ve salça gibi birçok de ürün saklanabilir. Cam modeller bunun için daha çok tercih edilmektedir. Cam saklama kaplarına buradan göz atabilirsiniz.

Bölmeli saklama kaplarının buzdolabında kullanım için en büyük avantajı kahvaltılık şeklinde kullanılabilmeleridir. 3 farklı peynir ve 2 farklı zeytin çeşidi gibi ana kahvaltılıklar 5 bölmeli kaplarda muhafaza edilerek rahatlıkla tüketilebilir. Bu tarz modellere kolayca göz gezdirebilirsiniz.

Herkesin Tercihi Bölmeli Kaplar

Diğer birçok mutfak araç gerecinde olduğu gibi saklama kaplarında da EWs en çok tercih edilen, popüler markalar arasındadır. Farklı boyutlarda, bölmelerde, farklı malzemelerden üretilmiş ya da set halinde birçok saklama kabı modeli bulunur. Markanın tüm saklama kaplarını incelemek için tıklayın.

Markanın en çok tercih edilen kaplarından biri 3’lü lüx vakumlu saklama kabı çeşididir. 3’ü de farklı boyutlarda olan bu saklama kaplarında şeker, tuz ve çay gibi ürünler ya da bakliyatlar gibi birçok şey saklanabilir. Modern tasarımıyla siyah 3’lü lüx vakumlu saklama kabına şuradan ulaşabilirsiniz.

Genel Kültür