Hareketsiz Yaşamın Neden Olduğu Problemler

Hareketsiz Yaşamın Neden Olduğu Problemler

Hareketsiz Yaşamın Neden Olduğu Problemler

Yüksek teknoloji hayatımızı kolaylaştırırken hareketliliğimizi azaltmaktadır. Evde ve ofiste geçirilen fazla vakitlerden dolayı spor ve egzersiz yapmak geri planda kalmaktadır. Genç bir spor ve egzersiz eğitmeni olan Burak Kulaksız, hareketsiz yaşamın bir bahanesi olmadığını, ev ve ofislerde basit egzersizler ile yaşamın hareketli hale getirilebileceğini belirtmiştir. Hareketiz yaşam başta obezite olmakla birlikte birçok sağlık sorununa yol açmaktadır. Ruhsal bozukluklara da sebebiyet verdiği bilinmektedir. Kendi başımıza yapabileceğimiz birden fazla egzersiz ve spor bulunmaktadır. Kendi başınıza programınıza uymakta zorluk çekiyorsanız ya da daha profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız koçluk hizmeti alabilirsiniz.

Bu Sonsuz Döngüden Spor ile Kurtulun

Dönüp de günlük yaşantımıza baktığımızda ev-iş, iş-ev olarak kısır bir döngünün içinde olduğumuzu görürüz. Yoğun tempolu bir yaşam gibi gözükse de bu tempo sadece zihnimizi yoran bir tempodur. Bu süreçte vücudumuz hareketsiz kalmış sağlığımızı da tehdit etmeye başlamıştır. Daha fazla zaman kaybetmeden günlük rutinimize bir egzersiz planını dahil etmeliyiz. Plank egzersizleri, pilates, ve basit kondisyon egzersizleri ile yaşamımızın yönünü değiştirebiliriz. Hafta sonları yapılacak bisiklet turları ve uzun doğa yürüyüşleri de vücudunuzu ve zihninizi zinde tutmaya yardımcı olacaktır.

Destek Almaktan Çekinmeyin

Ülkemizde spor yapmanın önemini her fırsatta vurgulayan, alanlaşmanın yanı sıra temel sportif vizyona sahip eğitmenler önemli bir yer tutmaktadır. Bu eğitmenler arasında ismi anılan Burak Kulaksız son zamanlarda yıldızı parlamakta olan genç eğitmenlerimizden birisidir. Sporu iş olarak değil bir yaşam tarzı haline getirip bu konuda yardıma ihtiyacı olanlara destek olmaktadır. Spor salonlarına gidip gelecek vakti olmayan kişiler için online hizmetler de bulunmaktadır. Evinizde ya da iş yerinizde uygulayabileceğiniz, yaşam tarzınıza ve bedensel özelliklerinize uyum sağlayacak egzersiz programları düzenlenmektedir. Masa başı egzersizler yapmanın, kısa yürüyüşlere çıkmanın, basit aerobik hareketlerin bile zamanla kendinizi nasıl iyi hissettirdiğini fark edeceksiniz. Bu alanda küçük alışkanlıkların zaman içinde ne denli önemli sonuçlar ortaya çıkardığını fark etmek mümkündür. Profesyonel destek alarak, kişisel çabaların üzerinde daha kısa zamanda fiziksel ve mental olgunluğa erişmek tüm sürecin özeti niteliğindedir.

Spor