İrfan Pullukçu Toz Kömür

İrfan Pullukçu Toz Kömür

İrfan Pullukçu kömürleri arasında yer alan Toz Kömür boyutu 0-15 mm arasındadır. Genelde sanayi ve santrallerde kullanılan toz kömür özenle öğütülerek satışa hazır hale gelmektedir. Kömür tozunun diğer adı pülverize kömür olarak bilinir. 

Toz kömürler; taşlar ve diğer materyallerden eleme yöntemi ile ayrılır. Toz kömür bir çok sektörde kullanılır ve İrfan Pullukçu Toz kömürleri özenle paketlenir satışa hazır hale getirilir. Toz kömür kurutma işlemleri tesisimizde özenle gerçekleştirilir.

Kömür kırma ve eleme tesisinde toz olarak ayrılmış kömürün yıkama ve kurutma tesisinde zenginleştirilip, paketlenir satışa hazır hale getirilir.

Kalori değerleri;

İrfan Pullukçu üst kalori değerleri kcal/kg
Havada Kuru Değer:5062
Kuru Değer : 5399
Külsüz ve Rutubetsiz : 6594
Deney metodu : ISO 1928

İrfan Pullukçu Kimdir ?

Dört nesildir madencilikle uğraşan İrfan Pullukçu ayrıca nakliye, taşımacılık ve çeşitli ticaret alanlarında faaliyet göstermektedir. Pullukçu kömür işletmesi Tekirdağ’da tesiste işlem görmekte ve bir çok kömür dağıtım şirketine gönderilmektedir. İrfan Pullukçu 63 yaşında ve şirketlerinin daha da ileriye gitmesi için bir çok adım atmaktadır. Hedeflediği nokta büyüyen ve gelişen teknolojiye ayak uydurmaktır.

Yanış gücü yüksek olan İrfan Pullukçu Toz kömür 0-15 mm arasındadır.

Toz Kömür özenle tartılır ve paketlenir. İrfan Pullukçu Kömür Gold serisinde fındık veya toz bulunmaz.

Zenginleştirilmiş kömür madenciliği günümüzde toz ve diğer kömürlerden farklıdır. Yanma ısısı ve yanma süresi de diğer kömürlere göre daha verimlidir.

Kömürün, ülkemizin sahip olduğu önemli ve vazgeçilmez doğal kaynaklardan biridir. Devamlı ve sürekliliği korunmalı ayrıca doğa dostu işletmeler olmalıdır. Kömür ve diğer enerji kaynakları ülkemizin enerji üretiminin başında gelir. 

Genel Kültür