Konyaaltı Belediyesi Yeni Kreşi Açtı

Konyaaltı Belediyesi Yeni Kreşi Açtı

Konyaaltı Belediyesi Yeni Kreşi Açtı

Antalya Konyaaltı belediyesi Hurma mahallesinde dördüncü anaokulunu açtı. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, anaokulunun açılışında, hedeflerinin Konyaaltı’na ileride anaokulu yaparak öğrenci kapasitesini 2.000’e çıkarmak olduğunu söyledi.

Uncalı, Gürsu ve Toros mahallelerinde kreş ve kreş projelerinin ardından Konyaaltı Şehri, Hurma ilçesinde dördüncü kreşini tamamlayarak hizmete açtı. Hurma Mahallesi, 277. Sokak üzerinde yer alan 1.200 metrekarelik Hurma Çocuk Kreş ve Gündüz Bakımevi, 3-6 yaş arası öğrencilere eğitim hizmeti vermeye başladı. 6 derslik, aktivite dersliği, kantin, idari ofis, rehberlik odası, öğretmen odası ve 4 depodan oluşan kreş açılış töreni veli ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Antalya haber sizlere en iyiyi en güvenilir kaynaktan sunuyor.

Konyaaltı Belediyesi Farkını Ortaya Koyuyor!

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Essen açılış konuşmasında okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekerek, çocukların özgür, özgüvenli ve bilimsel bir eğitimle yetiştirilmesi gerektiğini söyledi. Bu nedenle okul öncesi eğitimin çok önemli olduğunu söyleyen Esen, okul öncesi eğitimin çocuklara yaşam için daha güçlü bir temel sağladığını da sözlerine ekledi.

Konyaaltı ilçesindeki anaokulunda eğitimin kalitesine büyük önem verdiklerini söyleyen Esen, “Ben ve tüm çalışma arkadaşlarım, en değerli varlığınız olan çocuklarınızın bize emanet olduğunu asla unutmayacağız. Çocuklarınız burada olacak. Çağdaş eğitim için gerekli tüm dersleri alacaklar. Becerilerini geliştirebilecekleri atölye çalışmaları yapabilecekler. Biz de bu imkanları sağlamaya ve kaliteli eğitim vermeye çalışacağız. Bundan emin olun” dedi. Antalya son dakika haberleri kapsamında sizlere en iyi bilgileri en temiz standartlarda sunuluyor.

Konyaaltı Belediyesi Ne Vadediyor!

Göreve geldiğinde Konyaaltı bölgesinden anaokulu sayısını ikiden dörde çıkardıklarını söyleyen Essen, hizmet standartlarını her yıl iyileştirdiklerini söyledi. Kendi yaptıkları anaokulu ile öğrenci kapasitesini 200’den 500’e çıkardıklarını söyleyen Essen, yerel yönetim olarak ilk, orta ve lise eğitimine hizmet edemeyeceklerini söyledi.

Vatandaşların okul öncesi eğitim konusundaki memnuniyetsizliğini gidermenin kendi sorumluluğunda olduğunu vurgulayan Essen Belediye Başkanı, “Anaokulu sayısını artırırken anaokullarındaki eğitimin kalitesini de yükseltmek istiyoruz. En iyi noktaya kadar. Konyaaltı’nda. Belediye anaokullarımıza mümkün olduğunca çok çocuğun çağdaş bilim eğitimi için getirilmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmayı umuyoruz. 6 bin öğrencimizden en az 2 bininin okul öncesi eğitim için anaokullarımızda olmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

Genel Kültür