PS4 Topluluklar özelliği Nisan’da kaldırılıyor Sony, Playstation 4 Topluluklar özelliğini Nisan ayında kapatacağını doğruladı. Şirket geçtiğimiz aylarda…

PS4 Topluluklar özelliği Nisan’da kaldırılıyor Sony, Playstation 4 Topluluklar özelliğini Nisan ayında kapatacağını doğruladı. Şirket geçtiğimiz aylarda…

PS4’e topluluk özelliği ilk olarak 3.00 güncellemesi ile gelmişti ve oyuncuları sevindirmişti. Çünkü içerisinde ilgi alanlarınıza ve tercihlere yönelik arkadaş bulma özelliği vardı. Bu özellikle kendi ilgi alanınıza sahip çeşitli topluluklara dahil olup, arkadaşlık kurabiliyordunuz. Ayrıca bulunduğunuz topluluk içerisindeki üye kişilerle de davetleşebiliyor ve oyunları beraber oynayabiliyordunuz. Ek olarak oyun için ekran görüntülerinizi ve kişisel mesajlarınızı da paylaşma imkanınız bulunuyordu.

Sony, PS4 topluluk özelliğinin kaldırılacağını böyle duyurdu.

Sony, Topluluklar Mobil uygulamasının fişini geçtiğimiz yıl bir güncelleme çekmişti. Mart ayında kaldırılan Topluluklar Mobil’den sonra sıra PS4 uygulamasına geldi. PS4 için 8.5 güncellemesi notlarında Topluluklar özelliğinin kaldırılacağı belirtildi. Dolayısıyla daha öncesinden haber verilen değişiklikle özellik 1 ay içerisinde Playstation 4 konsolundan da kaldırılmış olacak.

Sony kanadında bu özelliğin kaldırılmasının nedeni tam olarak belirtilmedi. Dolayısıyla bu özelliğin neden kaldırıldığını resmi ağızdan duymadığımız yorum yapamamaktayız. Topluluklar özelliği gerektiğinden az mı rağbet görüyordu, bunu tespit etmek şu aşamada biraz zor. Bunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Topluluklar özelliği ne işe yarar?

PS4 üzerinde kullanılabilen bir uygulama olan topluluklar, içerisinde birçok özellik barındırıyor. Mevcut konsolunuzda topluluklar kısmına üye olup, burada birçok kişiyle tanışabilirsiniz. Bu kısımda oyuncular kendi ilgi alanlarına ve oyun türlerine göre arkadaşlık kurabiliyor, aynı ilgi alanlarına sahip oyuncularla bir topluluk içerisinde bulunabiliyor.