Riot Games CEO’su taciz suçundan aklandı Riot Games, CEO’luk görevinde bulunan Nicolo Laurent’in eski çalışanları olan Sharon O’ Donnell’e karşı…

Riot Games CEO’su taciz suçundan aklandı Riot Games, CEO’luk görevinde bulunan Nicolo Laurent’in eski çalışanları olan Sharon O’ Donnell’e karşı…

Riot Games tarafından yapılan açıklamada, soruşturmanın sonuçlarını gözden geçirdiklerini, ancak Laurent’in ODonnell’e karşı tacizde bulunduğuna, ayrımcılık yaptığına ya da misilleme girişimi gerçekleştirdiğine yönelik ortaya atılan iddiaların kanıtı olmadığını söyledi. Konuyla ilgili kurulan özel komite Nicolo’nun liderliğine güvendiklerini dile getirerek CEO hakkında herhangi bir işlem yapılmasına gerek olmadığını belirtti.

Nicono Laurent CEO’luk görevine devam edecekken, Riot cephesinden soruşturmanın bir özeti ve Laurent’in görüşlerini barındıran bir mektup yayınlandı. Washington Post’un iddiasına göre de firma, mahkemeden O’ Donnell tarafından bu yılın başlarında açılan davanın tahkime götürülme işini hızlandırmasını istedi. Öte yandan komite yetkilileri, yeni delillerin ortaya çıkması halinde davanın yeniden açılmasını talep edeceklerini söyledi. O’ Donnell’ın avukatı ise soruşturmanın sonucuna ilişkin yorum taleplerine yanıt vermedi.

SIE, Jade Raymond’ın yeni oyununa yatırım yaptı

Ünlü oyun geliştiricisi Jade Raymond yeni kurduğu stüdyoya ilk yatırımını Sony’den aldı, şirketin beklenen yapımının PS’ye özel geliştirildiği açıklandı.

Valorant ve League of Legends gibi büyük kitlelere hitap eden oyunların arkasındaki stüdyo olan Riot, taciz davasının ardından Laurent hakkında bir soruşturma başlattı. Eski bir yönetici asistanı olan O’ Donnell, Laurent’in kendisine cinsiyeti hakkında uygunsuz açıklamalar yönelttiğini ve aşağılayıcı yorumlar yaptığını iddia etti. Yönetici ayrıca CEO’nun cinsel yaklaşımını reddetmesinin ardından firmadan gönderildiğini de savundu. Riot ise Suistimal yaşamış tüm Riot çalışanlarını, bunu rapor ederken güvende hissetmeleri için teşvik ediyoruz” diyerek açık olmaları konusunda teşvik etti.

Dark Alliance, 22 Haziran’da aksiyon severler ile buluşuyor

Dungeons & Dragons dünyasında geçen bir aksiyon RPG’si olan Dark Alliance, 22 Haziran’da piyasaya sunulacak. Wizards of the Coast ilk kez bir ‘D&D’ video oyunu yayınlayacak

Bu davanın ardından birkaç çalışan da stüdyoda yaygın ayrımcılık ve taciz olduğunu iddia ederek  Riot’u özür dilemeye davet etmişti. Zira O’Donnell’in davasına ek olarak, Riot Games şu sıralarda başka bir cinsiyet ayrımcılığı şikayetini çözmeye çalışıyor. Alienware firmasının iddiaların ardından Riot ile ortaklığını sonlandırdığı ileri sürülürken, firmadan herhangi bir açıklama gelmedi.