Salgında milyarder patlaması yaşandı

Salgında milyarder patlaması yaşandı

Salgında milyarder patlaması yaşandı

Didem Mercan

Elon Musk, Jeff Bezos, Mark Zuckerberg ve diğer altı teknoloji devi salgın sırasında 360 milyar dolardan fazla para kazandı.

Washington Post’ta yer alan bir habere göre, Covid-19 pandemisi, Amerika’nın en zengin milyarderleri açısından patlama zamanı oldu. En büyük dokuz devin serveti geçen yıl 360 milyar dolardan fazla arttı.

Servetini artıran bu şirketlerin hepsi ABD ekonomisindeki teknoloji baronlarının olduğu da haberde vurgulandı. Habere göre, Tesla’dan Elon Musk, servetini dört katından fazla artırırken, dünyanın en zengin insanı unvanını sahip Amazon’dan Jeff Bezos elinde tutuyor. Facebook’tan Mark Zuckerberg’in serveti 100 milyar dolar, Google’ın kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin’in servetleri 65 milyar dolara yükseldi.

Artık tahammül edemeyiz

Haberde yer alan bilgilere göre, Senatör Bernie Sanders, Washington Post’a gönderdiği bir email’de, “Benim görüşüme göre, eşi görülmemiş bir ekonomik acı ve ıstırap döneminde Jeff Bezos, Mark Zuckerberg ve Elon Musk gibi milyarderlerin müstehcen bir şekilde zengin olmasına artık tahammül edemeyiz” dedi.

Kaynak: biryayin.com

Ekonomi