Yeni başlayanlar için makyaj rehberi

Yeni başlayanlar için makyaj rehberi

Makyaj yapmaya yeni başlıyorsanız hangi ürünlere ihtiyacınız olduğunu bilmediğiniz için gereksiz harcama yapma olasılığınız çok yüksek. Oysa yeni başlayanlar için bazı temel malzemeler bulunuyor. İşte başlangıç için sahip olmanız gereken ürünler.

Nemlendirici ve makyaj bazı

Güzel bir makyaj, güzel bir cilt bakımıyla başlar. Makyajdan önce cildinize uygulayacağınız nemlendirici ve makyaj bazı, cildinizin pürüzsüz ve makyajınızın kalıcı olmasını sağlar.

Kapatıcı ve fondöten

Fondöteni çok yoğun kullanırsanız, cildinizde kötü bir görünüme neden olur. Cilt kusurlarınız için kapatıcı kullanarak, fondöteni normale göre daha az uygularsınız.

Kaş farı ve kaş fırçası

Yüzümüzdeki en dikkat çeken yerlerden biri de kaşlarımızdır. Kaş fırçasından yardım alarak şekil verdiğiniz kaşlarınıza, kaş farı uygulayarak yoğun bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Eyeliner ve maskara

Takma kirpik kullanmak yerine maskara iyi bir seçim olabilir. Maskara ve eyeliner ikilisi gözlerinize dramatik bir hava katacaktır.

Nude ve kırmızı ruj

Bu iki tonu her zaman her yerde kullanabilirsiniz.

Fırçalar ve makyaj süngeri

Makyajınızı yüzünüze düzgün bir biçimde uygulamak için birkaç malzemeye ihtiyacınız olacaktır. Beautyblender fondöteninizi, allığınızı ve kapatıcınızı uygulamak için iyi bir seçim olacaktır. Pudra ve göz makyajınızı uygulamak için fırça setinden yardım alabilirsiniz.

Allık ve highlighter

Highlighter ve allık, yüzünüze canlılık ve parlaklık katmak için olmazsa olmazlardandır.

Far paleti

Günlük hayatınızda ve özel günlerinizde kullanacağınız zengin renk paleti, gözlerinizde, isteğinize göre hem şık hem de sade bir etki yaratacaktır.

Makyaj temizleme mendili ve kulak çubuğu

Yüzünüzü yıkamak için çok üşendiğiniz zaman, makyajınızı bu mendiller sayesinde kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Göz makyajınızı çıkarmakta zorlandığınız zamanlar için de kulak çubuğu imdadınıza yetişecektir.

Kaynak: iceriksistemi.com

Moda ve Yaşam